Autor: Kl. Krzysztof Majda
Diamentowy jubileusz ks. kan Stanisława Przybyłowskiego

W niedzielę 5 lipca, w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie, Mszę dziękczynną za 60 lat kapłaństwa sprawował Ks. kan. Stanisław Przybyłowski, były proboszcz parafii św. Marcina i św. Marii Magdaleny w Górce Pabianickiej. Ksiądz senior po przejściu na emeryturę, przyjeżdżał i służył pomocą w Ksawerowie. Na wstępie Ks. kan. Stanisław Bracha – proboszcz, przywitał czcigodnego Jubilata i podziękował, za jego zapał i chęć pomocy, którą zawsze z radością służył pomimo podeszłego wieku. Ks. Proboszcz podkreślił, że mimo choroby, ksiądz Przybyłowski jest pełen sił duchowych.

Uroczystą Eucharystię wraz z dostojnym Jubilatem Koncelebrowali: Ks. prof. Andrzej Perzyński – Profesor WSD w Łodzi i od wielu lat pomoc duszpasterska parafii w Ksawerowie, oraz Ks. kan. Marek Kowalski – proboszcz parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Lutomiersku a zarazem kaznodzieja uroczystości. Ks. Marek podkreślił, wielkie zaangażowanie duszpasterskie Księdza Jubilata, a także niezwykłą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Homilię zakończył cytatem z piosenki religijnej, której słowa jak podkreślił, spełniają się dalej w kapłaństwie Ks. Seniora:

„Wystarczyła ci sutanna uboga
I ubogi wystarczył ci ślub,
Bo wiedziałeś kim jesteś dla Boga
I wiedziałeś co tobie dał Bóg.”

Na końcu ksiądz proboszcz Stanisław Bracha razem ze współpracownikami, członkowie zespołów muzycznych ksawerowskiej parafii: Scholi Jezusowe Promyki i Promyczki i Zespół Estrellas, a także Ministranci i inne grupy parafialne złożyły dostojnemu Jubilatowi życzenia. Nie zabrakło też Parafian z Górki Pabianickiej, której proboszczem przez wiele lat był Ks. Senior Stanisław.
Plurimos annos Drogi Jubilacie!