Jan Paweł II prowadził nas do Eucharystii, która wskazuje nam wieczność – Święto Eucharystii 2020

W 33. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Łodzi w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki południowej Mszy Świętej z formularza o Najświętszej Eucharystii przewodniczył ks prał. Ireneusz Kulesza – proboszcz łódzkiej katedry.

W homilii skierowanej do wiernych wskazał na Eucharystię, która zajmowała najważniejsze miejsce w życiu Papieża Polaka. Podkreślił, że czas trwającej od wczoraj doby eucharystycznej, jest dobrą okazją do spotkania z Jezusem i osobistej rozmowy z Nim obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Kaznodzieja zauważył, że - Jan Paweł II prowadził nas do Eucharystii, która wskazuje nam wieczność. To on nam pokazywał jak iść za Chrystusem, którym jest Eucharystią. Sam poszedł za Nim do końca Trzeba oddać się całkowicie  prowadzeniu łasce Bożej, bo w niej jest życie, w niej jest światło, w niej jest moc. Jan Paweł II całe swoje życie związał z Chrystusem i gorąco pragnął, aby każdy był z Chrystusem. – dodał.

Po zakończonej liturgii złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II usytuowanym na placu katedralnym. Warto nadmienić, że w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu, które zostało wznowione tuż po zakończeniu południowej liturgii, na ołtarzu znajduje się monstrancja z aniołem, którą 13 czerwca 1987 roku ofiarował katedrze łódzkiej Jan Paweł II.