Prymas Polski o nominacji księdza prałata Władysława Ziółka na biskupa pomocniczego Diecezji Łódzkiej

Stefan Kardynał Wyszyński
Prymas Polski

Przewielebny Ksiądz Prałat
Władysław Ziółek
Kanclerz Kurii Biskupiej
w Łodzi

Przewielebny Księże Kanclerzu,

Najdostojniejszy Biskup Ordynariusz Diecezji Łódzkiej Józef Rozwadowski, zwrócił się do Ojca Świętego z prośbą o powołanie do godności biskupiej kapłana, który mógłby być pomocnym w jego pracy.

Ojciec Święty przychylając się do przedłożonej prośby powołał z przedstawionego sobie terno kandydatów, Ks. Kanclerza do godności biskupiej i ustanowił Go Biskupem pomocnym Biskupa Rozwadowskiego. Nominat otrzymuje tytularną stolicę biskupią w Risinio.

Jestem upoważniony (pismem Rady do Spraw Nadzwyczajnych Kościoła, z dnia 16. I. 1980 (Nr 318/80), po otrzymaniu zgody od Nominata dokonać publikacji tej nominacji w Polsce. Termin publikacji będzie ustalony we właściwym czasie.

Nominat jest upoważniony przez Ojca Świętego do przyjęcia Sakry biskupiej i objęcia swoich obowiązków nie czekając na odpowiednie dokumenty Stolicy Apostolskiej.

Podając do wiadomości Nominata powyższe postanowienia Ojca Świętego przekazuję Ks. Kanclerzowi braterskie wyrazy radości z zaszczytnego wyniesienia do pełni kapłaństwa Chrystusowego i życzę owocnej pracy przy boku Najdostojniejszego Arcypasterza Diecezji Łódzkiej, ku chwale Boga w Trójcy Świętej Jedynego, dla dobra Ludu Bożego.

Matce Kościoła, Dziewicy Wspomożycielce w opiekę oddaję pełen czci i oddania w Chrystusie Panu.

† Stefan Kardynał Wyszyński
Prymas Polski