Triduum Paschalne on-line z abp. Grzegorzem z Łódzkiej Katedry

- Serdecznie zapraszam do uczestnictwa we wspólnej modlitwie podczas tegorocznego Triduum Paschalnego za pośrednictwem naszych mediów. Liturgie będą transmotowane na naszym kanale YouTube Archidiecezja Łódzka, w telewizji regionalnej TVP3 Łódź oraz przez telewizję TOYA. – mówił bp Grzegorz Ryś do wiernych zgromadzonych przed ekranami telewizorów uczestniczących w liturgii w Niedzielę Palmową.

Tegoroczne Triduum Paschalne, któremu przewodniczyć będzie w łódzkiej bazylice archikatedralnej metropolita łódzki będzie transmitowane on- line w Internecie, telewizji oraz Radiu Niepokalanów. Celebracje Wielkiego Tygodnia odbędą się według następującego porządku:

• Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 19:00
  • Liturgia na część Męki Pańskiej – godz. 19:30
  • Wigilia Paschalna – godz. 21:00
  • Niedziela Zmartwychwstania – godz. 9:00
  • Poniedziałek Wielkanocny – godz. 9:00

Należy podkreślić, że do 12 kwietnia włącznie, a więc do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego na ternie Archidiecezji Łódzkiej obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w Niedzielnej i świątecznej liturgii wydana przez metropolitę łódzkiego 24 marca br. Dlatego też zachęcamy do uczestnictwa w liturgii za pośrednictwem mediów.