Autor: ks. Paweł Bogusz
XII Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej w Piłce Nożnej Halowej

W sobotę, 15 lutego 2020 roku w kompleksie sportowym „VeraSport” w Łodzi, odbyły się finałowe rozgrywki XII Turnieju Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej w Piłce Nożnej Halowej. Rywalizacja odbyła się w poszczególnych kategoriach:

• ministrant (rok ur. 2012-2008),
  • lektor młodszy (rok ur. 2007-2004)
  • lektor starszy (rok ur. 2003-1999)

Zawody poprzedziła modlitwa z prośbą o bezpieczną i uczciwą rywalizację. W turnieju brały udział parafie, które zwyciężyły we wcześniejszych eliminacjach regionalnych. W zawodach rywalizowało 18 drużyn i 133 zawodników wraz z opiekunami. Niestety nie wszyscy wcześniej dojechali . Rozgrywki toczyły się w duchu zasad fair-play wraz z nutką pazura zaciętej rywalizacji. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować naszą Archidiecezję podczas majowych finałów SLO w Elblągu. Gratulujemy wszystkim drużynom, kapłanom oraz rodzicom, którzy przygotowali ministrantów i lektorów na turniej.

Do Mistrzostw Polski awansowały drużyny z pierwszego miejsca z każdej kategorii.

Ministrant:
1) Parafia MB Częstochowskiej Ksawerów
2) Parafia św. Jana Chrzciciela Łódź
3) Parafia św. Rocha Drużbice
Najlepszy strzelec: Dawid Michalski (10 bramek) par. św. Jana Chrzciciela w Łodzi
Najlepszy bramkarz: Kacper Kołodziej par. św. Rocha w Drużbicach
Najlepszy zawodnik: Szymon Rodak par. św. Antoniego w Łodzi

Lektor Młodszy:
1) Parafia św. Wojciecha Łódź
2) Parafia św. Krzyża Moszczenica
3) Parafia św. Rocha Drużbice
Najlepszy strzelec: Kacper Kuciński (9 bramek) par. św. Wojciecha w Łodzi