VI Niedziela Zwykła - 16 II 2020

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na  niedzielę 16 lutego 2020 r.

1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00. Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny. Ksiądz Arcybiskup pragnie, abyśmy na to wydarzenie zaprosili i zabrali ze sobą przyjaciół, znajomych, inne rodziny stając się w taki sposób współgospodarzami tego wydarzenia.

2. Stowarzyszenie Klub Amazonka wraz z duszpasterstwem służby zdrowia zapraszają do Bazyliki Archikatedralnej osoby dotknięte chorobami piersi na Mszę św. 20 lutego o godz. 17.00.

3. Doroczne skupienie dla zakrystianów odbędzie się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Porszewicach w dniu 27 lutego 2020 r. Skupienie rozpocznie się o godz. 10.30, a zakończy około godz. 14.00. Koszt 70 zł. W programie spotkanie z s. Moniką Budytą CHR (Jadwiżanka) ta temat dekoracji kwiatowych. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Ośrodka w Porszewicach: tel. 42 211 85 00 lub mail: [email protected].

4. Skupienie formacyjne dla organistów Archidiecezji Łódzkiej odbędzie się 27 lutego 2020 r. (czwartek) w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123), w dwóch grupach: I grupa – godz. 10.00–13.30; II grupa – godz. 17.00–20.30. Temat skupienia wyznacza hasło obecnego roku liturgicznego i duszpasterskiego: Wielka tajemnica wiary. Konferencje o tematyce eucharystycznej wygłosi o. Jacek Ciupiński, franciszkanin, wykładowca teologii moralnej w WSD OO. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. W części praktycznej organizatorzy zajmą się śpiewami o tematyce eucharystycznej. Po sesji przewidziany jest wspólny posiłek. Zgłoszenia należy kierować najpóźniej do 24 lutego na adres: [email protected] – koniecznie z podaniem grupy (przedpołudniowa/ popołudniowa). Koszt skupienia wynosi 60 zł (pokrywają Księża Proboszczowie).