Autor: Archidiecezja Łódzka
Ekumeniczna Szkoła Biblijna w praktyce | Kościół Chrześcijan Baptystów

Kościół Chrześcijan Baptystów w Łodzi to kolejna świątynia na pielgrzymim szlaku Ekumenicznej Szkoły Biblijnej. Podczas lutowego zjazdu uczestnicy szkoły mieli możliwość odwiedzić cztery świątynie chrześcijańskie w Łodzi.

W kościele Baptystów wszystkich przywitał proboszcz ks. Wakula. „Dwa elementy, które wyróżniają naszą pobożność, to osobiste nawrócenie i chrzest na wyznanie osobistej wiary. Nie ma u nas rodziców chrzestnych, tylko chrzest udzielany jest osobie, która sama jest w stanie wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Błędne jest myślenie, że Baptyści chrzczą tylko dorosłych ludzi. Ja byłem ochrzczony mając 12 lat. W wielu kościołach, zwłaszcza na zachodzie, chrzest jest udzielany dzieciom, które same są w stanie wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa”- mówił ks. Wakula.