Autor: ks. Wiesław Kamiński
Zakończenie łódzkich dni modlitw o jedność chrześcijan 2020 - Kościół Ewangelicko - Reformowany w Zelowie

Czwartkowe nabożeństwo na zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan odbyło się w Zelowie w Kościele Ewangelicko-Reformowanym. Nabożeństwu przewodniczył proboszcz parafii ewangelicko-reformowany - ksiądz Tomasz Pieczko. Kazanie wygłosił pastor Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego z Łodzi ksiądz Davide Carbonaro.

zobacz także: Łódzkie dni modlitw o jedność chrześcijan 2020 – Bazylika św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim

Obecni byli prezbiter okręgu centralnego Kościoła Chrześcijan Baptystów ksiądz Leszek Wakuła. Pozdrowienia od  Arcybiskupa Łódzkiego Grzegorza Rysia i biskupa Marka Marczaka Kościoła Rzymskokatolickiego przekazał ksiądz Wiesław Kamiński - przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej. W modlitwę włączyli się ks. Damian Czerwiński - wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, ksiądz Piotr Mazij - wikariusz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie i ksiądz Mirosław Wujek - proboszcz parafii pw. Świętego Teodora i Najświętszego Serca Jezusowego w Kociszewie.

zobacz także: Łódzkie dni modlitw o jedność chrześcijan 2020 – Kościół Ewangelicko-Reformowany w Bełchatowie

Bardzo dziękujemy wszystkim wiernym z różnych Kościołów chrześcijańskich w naszej Archidiecezji Łódzkiej za wspólną modlitwę i świadectwo jedności w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan. Niech świadectwo naszej wiary i braterskiej miłości w Jezusie Chrystusie trwa bez końca.