Archidiecezja Łódzka
„Wśród Nocnej Ciszy” | Jarmark Bożonarodzeniowy w Wolborzu
21:19 | 13.01.2020 | Wyświetleń: 233 | Autor: Archidiecezja Łódzka

Pierwszy raz mieszkańcy Gminy Wolbórz mieli okazję wziąć udział w plenerowym świątecznym jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym na pl. Jagiełły w Wolborzu. Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego była parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu oraz Wolborskie Centrum Kultury.

Pomysłodawcą zorganizowania świątecznego jarmarku był ks. Łukasz Biś, który wraz z dyrektorem WCK, Kamilą Dubilas- Boroń, wystąpił na scenie w roli prowadzącego wydarzenie.

Na scenie wystąpili: Kinga Rybak z Domowego Przedszkola, Schola Parafialna pod kierunkiem ks. Karola Kowalika, piękne kolędy zaśpiewały zespoły Cantare i Fermata, soliści Andrzej Wejman i Wojciech Goszcz pod kierunkiem Dariusza Łęczyckiego oraz dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne WCK pod kierunkiem Aleksandry Przybył.

Licznie przybyli mieszkańcy wysłuchali życzeń świątecznych od Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa i ks. proboszcza Tomasza Owczarka.

Mieszkańcy mogli odwiedzić liczne stragany świąteczne, na których można było nabyć m.in. miód, oscypki, chleb ze smalcem, a na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej „Kubusie” z Wolborza wziąć udział w loterii świątecznej.

Dla wszystkich został przygotowany dzięki uprzejmości Gminnej Rady KGW pod przewodnictwem Elżbiety Bąk,  poczęstunek wigilijny. Był barszcz czerwony, pierogi, zupa grzybowa, które przygotowały panie z KGW Żarnowica, Polichno i Bogusławice. Na deser serwowane było świeżo upieczone ciasta, które przygotowali mieszkańcy gminy i okolic.

Gwiazdą wieczoru na finał świątecznego jarmarku był występ zespołu ewangelizacyjnego „To On” z Kielc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to cudowne świąteczne popołudnie, bez których jego realizacja nie byłaby możliwa.