Autor: Paulina Dębiec
Tomaszowski Orszak Trzech Króli 2020

Tomaszowski Orszak Trzech Króli wyruszył już po raz ósmy - tradycyjnie z 4 parafii: NMP Królowej Polski, Sanktuarium św. Antoniego, św. Jadwigi Królowej oraz św. Rodziny. W pięknych, bardzo licznych, barwnych i rozśpiewanych korowodach trzej Mędrcy ze Wschodu dotarli do kościoła NSJ, gdzie na parafialnej scenie, w otoczeniu "żywej szopki" został oddany pokłon Dzieciątku Jezus. W dalszej części rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz gwiazdę betlejemską. Dużą atrakcją była niewątpliwie rodzina, która odegrała rolę Jezusa, Maryi, św. Józefa oraz pastuszka, a także fakt, iż jeden z królów przybył...wozem strażackim!O oprawę muzyczną zadbała schola młodzieżowa Parafii NSJ, zaś gościem specjalnym tych niezapomnianych ulicznych jasełek była kapela Jontki z Żywca, która śpiewem powitała przybyłych Mędrców, zaś na koniec dała piękny, godzinny koncert połączony z gawędą nt. góralskich zwyczajów i tradycji świątecznych, czym oczarowała zebraną publiczność!