Archidiecezja Łódzka
Tomaszów Maz. – półkolonie zimowe w parafii N.S.J.
16:04 | 25.01.2020 | Wyświetleń: 295 | Autor: Paulina Dębiec

W dniach: 20 – 24.01. b.r. Parafia NSJ w Tomaszowie Mazowieckim wraz z Fundacją „N.S.J Rodzina”, tradycyjnie już zorganizowały niezapomniane półkolonie zimowe dla grupy 30 dzieci. Tradycyjnie też kierownikiem w/w wypoczynku został ks. wikariusz Piotr Kępniak.

Milusińscy wybrali się na seans filmowy, gdzie z zapartym tchem obejrzeli przygody znanego i lubianego Dr Dolittle. Podczas warsztatów kulinarnych samodzielnie upiekli pyszne pizze (które natychmiast z apetytem zjedli!), natomiast naturalną potrzebę ruchu zaspokoili jeżdżąc na łyżwach w tomaszowskiej Arenie Lodowej. Co więcej, nasi wychowankowie uczestniczyli także w różnorodnych, fascynujących zajęciach (w tym w konkursie w układaniu popularnych klocków Jenga) w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Podczas wycieczki do Łodzi podziwiali tutejszą Palmiarnię, a także doświadczali w Eksperymentarium. Pełen atrakcji tydzień zakończyły: rekreacja w tomaszowskim kompleksie basenów „Złota rybka”, a także uroczysty apel z nagrodami. Dziecięce zachwyty, szczere, szerokie uśmiechy i wielka chęć uczestnictwa w parafialnych półkoloniach już w następnym roku wydają się być najlepszą nagrodą oraz podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy pomogli zorganizować owy wypoczynek!