Ogłoszenie Paschy i Świąt Ruchomych - Anuncjacja

W uroczystość Objawienia Pańskiego, po odśpiewaniu ewangelii, diakon lub kantor z ambony, zgodnie ze starożytnym zwyczajem Kościoła Rzymskiego, ogłasza datę Święta Paschy i świąt ruchomych bieżącego roku.

Dziś  ten przepiękny utwór gregoriański wykonywany jest w Watykanie podczas liturgii papieskiej, ale także w parafii pw. św. Wojciecha w łódzkich Chojnach. W nagraniu przygotowanym dla Archidiecezji Łódzkiej utwór ten prezentuje Szymon Dębkowski – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, organista parafii św. Wojciecha w Łodzi, członek łódzkiej scholi dominikańskiej.

„Wiedzcie bracia najdrożsi, że dzięki Bożej łaskawości,
tak jak uradowaliśmy się z Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa,
tak ogłaszamy wam radość Zmartwychwstania tegoż naszego Zbawiciela.
Dnia 26 lutego będzie Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu.
Dnia 12 kwietnia uroczystość Paschy Pana naszego Jezusa Chrystusa z radością celebrować będziecie.
Dnia 24 maja będzie Wniebowstąpienie Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Dnia 31 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Dnia 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Dnia 29 listopada pierwsza Niedziela Adwentu Pana naszego Jezusa Chrystusa, któremu cześć i chwała na wieki wieków. Amen”.