Autor: Parafia Moszczenica
23 nowych ministrantów w parafii w Moszczenicy

W parafii pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy, odbyło się uroczyste wręczenie pelerynek dla nowych ministrantów. 23 młodych chłopców ślubowało wierną posługę przy ołtarzu i gorliwość przy spełnianiu obowiązków, które spoczywają na ministrantach. Nowi adepci przygotowywali się przez rok pod okiem księdza wikariusza Jakuba Konwaluka oraz starszych kolegów. Podczas Mszy św. nie mogło zabraknąć rodziców i najbliższych osób. Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje. Oprawą muzyczną zajęła się Schola Hosanna, która na koniec uroczystości zaśpiewała pieśń „Chrystus wodzem, Chrystus Królem”. Po mszy nowi ministranci wraz z rodzicami zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólne rozmowy do auli im. Św. Jana Pawła II, mieszczącej się pod kościołem.