27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Rusza Zupa na Pietrynie
11:45 | 06.11.2019 | Wyświetleń: 1322 | Autor: ks. Arkadiusz Lechowski

W Łodzi powstaje nowa inicjatywa pod nazwą „Zupa na Pietrynie”, która jest wzorowana na krakowskiej Zupie na Plantach.

Celem tej inicjatywy jest cotygodniowe gotowanie Zupy, przy którą możemy podzielić się z osobami bezdomnymi i potrzebującymi pomocy. Chcemy aby było to realne spotkanie z drugim człowiekiem przy ciepłym posiłku, abyśmy wzajemnie mogli się spotkać, wysłuchać i zapoznać, a nie tylko anonimowo mijać na ulicy.

Zupa na  Pietrynie zostanie zainaugurowana w Dzień ubogiego, gdzie wraz z innymi organizacjami, będziemy w okolicach Łódzkiej Archikatedry dzielili się ciepłym posiłkiem. Później będziemy obecni w tym miejscu w każdą niedzielę o godz. 16.00.

Wszystkich, którzy chcieli by przyłączyć się do tej inicjatywy zapraszamy w najbliższy piątek (8.11. godz. 17.00 al. Śmigłego rydza 24/26), na warsztaty kulinarne, podczas których dowiemy się, jak gotować dla dużej grupy osób. Zapisy na warsztaty w formie mailowej lub przez formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/SPURxvoXoSkScs3H8

Natomiast w najbliższą sobotę (9.11.) o godz. 17.00  w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży (ul. Ks. I. Skorupki 13) odbędzie się spotkanie z Piotrem Żyłką – jednym z twórców Zupy na Plantach.

Do tej pory odbyło się spotkanie  z organizatorami Wrocławskiej Zupy na Wolności, co jeszcze bardziej wzmocniło zapał i przekonanie, do potrzeby wspólnego gotowania i spotkania przy Zupie.