Archidiecezja Łódzka
Łódzkie Spotkanie Młodych Taizé
09:48 | 13.11.2019 | Wyświetleń: 290 | Autor: ks. Arkadiusz Lechowski

W dniach 15-17 listopada odbędzie się Łódzkie Spotkanie Młodych Taizé.  Będzie to wielokulturowe i ekumeniczne spotkanie dla młodych osób z całej Polski.

Najważniejszymi punktami weekendu będą ekumeniczne modlitwy Taizé. W piątkowy wieczór zgromadzimy się w kościele Ojców Jezuitów, natomiast miejscem sobotniej modlitwy będzie Kościół Ewangelicko-Augsburski św. Mateusza. Obie modlitwy rozpoczną się o godzinie 19, a w ich trakcie towarzyszyć nam będzie Chór Ekumeniczny.

Poza modlitwami zaplanowano również spotkania z przedstawicielami różnych religii oraz z osobami, które na co dzień żyją ideami otwartości na drugiego człowieka i pokoju. Będzie to doskonała okazja do spędzenia czasu z wartościowymi i interesującymi ludźmi, a w trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieć możliwość zwiedzania Łodzi, doświadczenia jej wielokulturowego charakteru i poznania zróżnicowanych form wsparcia wobec osób z różnych warstw społecznych.

Wydarzenie to przypada w trakcie Tygodnia Ubogiego, dlatego też w programie zaplanowano spotkanie z biednymi i potrzebującymi.

Łódzkie Spotkanie Młodych Taizé  zakończy się niedzielną Eucharystią o 12:30 w Łódzkiej Archikatedrze oraz udziałem uczestników w Pikniku Ubogiego.

Organizatorzy wydarzenia pragną podzielić się doświadczeniem gościnności, jedności, modlitwy i prostoty. Wyrazem tych idei będzie otwarcie domów łódzkich rodzin na uczestników, którzy przyjadą do Łodzi spoza naszego miasta.

Podczas tych dni będzie z nami obecny między innymi Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki oraz Brat Maciej z Taizé.

Zgłoszenia odbywają się za pomocą formularza: tiny.pl/tlrd5.

Wiedząc, jak bardzo Istotna dla każdego wierzącego powinna być idea jedności chrześcijan i pokoju na świecie, dlatego ufamy, że w ten weekend będziemy wspólnie czuwać na modlitwie i spotykać się z drugim człowiekiem.