27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Koncert patriotyczny w parafii Dobrego Pasterza
10:30 | 15.11.2019 | Wyświetleń: 345 | Autor: Jacek Radzikowski

12 listopada 2019 r. z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w parafii Dobrego Pasterza miał miejsce okolicznościowy koncert patriotyczny w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego.

To znany muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ideą przewodnią wydarzenia było uświadomienie parafianom wagi i znaczenia Święta Niepodległości.

Na wstępie ks. Proboszcz, Czesław Duk podkreślał, jak ważnym wydarzeniem dla Polaków jest święto 11 listopada. – Jestem przekonany, że ci, którzy tu przyszli, traktują to wspólne śpiewanie, jako pomost między pokoleniami, które odeszły, a zrobiły dla wolności Polski bardzo dużo, byśmy mogli dzisiaj tu być. Cieszmy się z tego, że możemy wspólnie celebrować wolność i nikt nam tego nie zabrania.

 Występ artysty był przepełniony radością, ciepłem i refleksją związaną z wieloletnią polską walką o wolność pod zaborami: pruskim, rosyjskim i austriackim. Zgromadził on liczną widownię, która w skupieniu słuchała wzruszających pieśni utrzymanych w duchu patriotycznym. Podczas tego spotkania muzycznego publiczność nie tylko słuchała prezentowanych kompozycji. Specyficzny, podniosły nastrój sprawił, że także śpiewała – wspólnie z artystą.

Podczas uroczystego wieczoru zabrzmiały polskie pieśni patriotyczne, ale także religijne i wojskowe przekazywane z pokolenia na pokolenie. W programie koncertu znalazły się m.in.: „Bogurodzica”, „O mój rozmarynie”, Wojenko, wojenko”, „Z dawna Polski Tyś Królową”, „My pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz wiele innych.

Aranżacje bogate, ciekawe, przyjazne, przy żywym akompaniamencie gitary i akordeonu stworzyły w parafii ciepły, radosny, podniosły nastrój, który chwycił za serca słuchaczy i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Pan Maciej Miecznikowski zadbał, aby nieraz już słyszane utwory, w dniu 101 rocznicy odzyskania niepodległości nabrały nowego blasku.