Archidiecezja Łódzka
XV Zjazd Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi
12:00 | 28.10.2019 | Wyświetleń: 676 | Autor: kl. Krystian Lota

Sobotnie popołudnie, 26 października, zgromadziło w gmachu seminaryjnym – już po raz XV – Towarzystwo Przyjaciół WSD. Rozpoczęliśmy Eucharystią w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył ks. Jacek Kubis, który od samego początku był i tworzył dzieło Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi.

Następnie po zakończonej Mszy świętej wszyscy udaliśmy się do refektarza seminaryjnego, by przy słodkim poczęstunku wspólnie porozmawiać, podzielić doświadczeniami i własnymi przeżyciami wiary i dnia codziennego. Była też możliwość zwiedzenia budynku seminarium i zobaczenia, jak na co dzień klerycy żyją i mieszkają.

Po wspólnych rozmowach spotkaliśmy się w dużej auli, aby obejrzeć przedstawienie maryjne, przygotowane przez alumnów łódzkiego seminarium. Ukazywało ono krótkie historie życia, związane ze szczególnym nabożeństwem do Matki Bożej, czterech Świętych (Jana Pawła II, Stanisława Kostki, Jacka Odrowąża OP i Maksymiliana Kolbego) oraz sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Na zakończenie spotkanie wszyscy udaliśmy się na wspólną modlitwę różańcową do seminaryjnej kaplicy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza. Oczywiście nie zabrakło upominku ze spotkania, którym w tym roku była torba ze zdjęciem budynku seminaryjnego