27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Wspólnota Margaretek z parafii św. Faustyny z Łasku
17:25 | 23.10.2019 | Wyświetleń: 586 | Autor: Dn. Konrad Sulmirski / Foto - s. Felicyta Szubert
22 października br., w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w parafii pw. św. Faustyny w Łasku miała miejsce Msza św., podczas której grono kilkunastu osób złożyło przyrzeczenie modlitwy w intencji kapłanów pochodzących z tej parafii, dołączając zarazem do Apostolatu „Margaretka”.
Na Eucharystii, której przewodniczył ks. proboszcz Jarosław Wojtal, obecni byli ks. Adrian Matuszewski oraz ks. Grzegorz Sobczak – w ich intencji podjęli się modlitwy nowi członkowie Apostolatu.
Po zakończeniu liturgii i ucałowaniu relikwii patrona dnia miała miejsce agapa z znajdującej się w kościele salce parafialnej. Księży Adriana i Grzegorza, jak również tych, którzy postanowili otoczyć ich swoją modlitwą, powierzamy Bożej Opatrzności oraz wstawiennictwu Matki Bożej.
Apostolat „Margaretka” od 1981 r. gromadzi wiernych na całym świecie, którzy swoją modlitwą i wyrzeczeniem wspierają ofiarnie Kapłanów. Błogosławione owoce modlitwy znajdują odzwierciedlenie w licznych podziękowaniach i świadectwach. Jego istotą jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź ma prośbę Maryi Królowej Pokoju. Więcej informacji dostępnych jest w serwisie http://margaretka.org.pl/, który stanowi oficjalną stronę Centrum Apostolatu MARGARETKA.