Archidiecezja Łódzka
Spotkania Alpha w Par. Św. Anny – edycja Jesienna
18:04 | 12.10.2019 | Wyświetleń: 268 | Autor: Antoni Zalewski

Już 15 października rozpoczną się w Łodzi nowe edycje Alpha. Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia kilku jesiennych wieczorów w miłej atmosferze i wzięcia udziału w tej niesamowitej przygodzie!

Kto może wziąć udział?

Alpha jest naprawdę dla każdego. Każdego, kto szuka odpowiedzi na ważne pytania, ale też dla tego, kto poszukuje przyjaźni, spotkań w grupie lub choćby chce spędzić ciekawie wolny wieczór.

Jak przebiega Alpha?

Alphę tworzy około dziesięć spotkań, obejmujących wspólny posiłek, krótki wykład i na koniec dyskusję, podczas której można wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi wykładu, ale nie tylko. Można też zadać pytanie, które nas nurtuje, a którego być może nigdy nie wypowiedzieliśmy wobec innych. Dbamy o to, aby uczestnicy czuli się swobodnie, mogli wyrażać swoje zdanie lub opinie i nie być ocenianym. Można też nie mówić nic, jeśli nie mamy ochoty lub śmiałości. Wszystkie punkty programu kursu mają służyć zgłębianiu podstaw wiary chrześcijańskiej w sposób, w jaki być może nigdy jeszcze nie poznawałeś tematów wiary – w przyjaznym, szczerym i nieformalnym otoczeniu, przy kawie i herbacie.

Ile to kosztuje? 

Nie pobieramy opłat za uczestnictwo w spotkaniach. Możesz jednak złożyć dobrowolny datek na pokrycie kosztów posiłku.

Kiedy i gdzie?

Spotkania odbędą się w parafii św. Anny w Łodzi, przy al. Śmigłego Rydza 24/26 (wejście od ul. Wacława):

– 15 października (wtorek) o godz. 19.00 Alpha dla dorosłych
– 16 października (środa) o godz. 19.00 Alpha dla młodzieży