Autor: Beata Pawłowska
IV Zgierski Festiwal Piosenki Religijnej

Po raz czwarty w progach  Parafii  Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu  pojawili się uczestnicy Zgierskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

W sobotę 12.10.2019 Dom Parafialny przekształcił się w salę koncertową w której prezentowali się wykonawcy oceniani przez Jurorów w składzie:

Laura Banacka – Sołek  -  absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi,

założycielka i prowadząca Scholę Kolorowe Laurki z Sokolnik.

Sylwia Wach-Walkiewicz – kierowni sekcji Teorii i chóru w Szkole Muzycznej I stopnia w Zgierzu,wspaniały pedagog i muzyk

Ks. Jacek Pływacz od września wikariusz w Parafii Matki Boskiej  Dobrej Rady w Zgierzu

Wystąpiło 14 wykonawców w dwóch kategoriach:soliści i zespoły. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i Festiwalowy znaczek, przygotowany był również słodki poczęstunek dla wszystkich.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Ks. Biskup Ireneusz Pękalski i  Prezydent  Miasta Zgierza, Przemysław Staniszewski,

O nagrody i poczęstunek zatroszczyli się  i pomocą służyli: Starosta Powiatu Zgierskiego Pan Bogdan Jarota, Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski, Pani Maria - Strugińska Felczyńska  Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Łodzkiej, Pan Tadeusz Dąbrowski  - z Księgarnia Pan Tadeusz, Pani Elżbieta Zytek - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Zgierzu. Za co wszystkim z całego serca DZIĘKUJEMY.

W niedzielę 13.10.2019 o godz.15 tej odbył się Koncert Laureatów. Na początek na muzyczną ucztę zaprosiły nas Kolorowe Laurki, które pod kierunkiem Pani Laury Banackiej – Sołek zaprezentowały się w krótkim koncercie. Potem były szczegółowe wyniki i rozdanie nagród dla Laureatów Festiwalu.

A nagrodzeni zostali:

Kategoria Soliści:
WYRÓŻNIENIE
Eliza Gabryelczak z Piątku.

Mateusz Radomski z Warszawy
Antonina Jawor ze Zgierza
Maja Belina z Janisławic

Kategoria Zespoły:
WYRÓŻNIENIE
Trio Maria i Anna Kosiewicz i Zuzanna Łuczak ze Zgierza

Schola Parfii św. Rafała Kalinowskiego w Łodzi
„Nuta nieba” Schola Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Białej
Trio „Papierowe Róże”- Zuzia, Tosia i Asia ze Zgierza.

Szczególne Wyróżnienie powędrowało do Grupy Instrumentalnej Scholi „Nuta Nieba z Białej.

Nagrody Laureatom wręczali zaproszeni Goście. A byli to:
Robert Chocholski - Sekretarz Miasta Zgierza
Wojciech Budziarski - Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego
Maria Strugińska - Felczyńska - Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Jurorzy:
Laura Banacka – Sołek - przewodnicząca Jury
Ks.Jacek Pływacz i oczywiście nasz Gospodarz czyli Proboszcz Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu Ks. kanonik dr Andrzej Blewiński.

Oragnizatorem Festiwalu była Schola „Melodyjki”.

Szczególne podziękowania dla Rodziców naszych „Melodyjek” którzy z zaangażowaniem włączyli się w przygotowania do Festiwalu jak i służyli pomocą przez dwa  dni Festiwalowe.