Autor: ks. Antoni Pietras
Bełchatów pamięta o Błogosławionym
19 października 2019 roku, w dniu 35 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego, zebrali się przedstawiciele świata ludzi pracy z okolicznych zakładów pracy. Obecni byli zwłaszcza członkowie różnych związków zawodowych działających w KWB Bełchatów i Elektrowni Bełchatów. Nie zabrakło pocztów sztandarowych Miasta Bełchatów i Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Obecne były delegacje stowarzyszeń, organizacji, szkół podstawowych z terenu miasta. Kwiaty pod pomnikiem ks. Jerzego złożyły władze samorządowe miasta z Panią Prezydent na czele, przedstawiciele PGEiEK S.A. a także wszystkie grupy biorące udział w corocznym zgromadzeniu liturgicznym.
W czasie mszy sprawowanej przez ks.prof. Marka Stępniaka i  kapłanów z naszego miasta  w intencji Ojczyzny i ludzi pracy, nie zabrakło także prośby do Boga o kanonizację bł. ks. Jerzego. Ksiądz profesor wygłosił okolicznościową homilię poświęconą bohaterskiemu kapłanowi, w której nie zabrakło osobistych wspomnień z tamtych lat, a zwłaszcza z pogrzebu.
Na zakończenie uroczystości zebrani otrzymali błogosławieństwo relikwiami męczennika, które następnie mogli ucałować.