Autor: Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej ,,Syjon''
Bełchatów: Koncert Maryjny AVE MARIA

W Bełchatowie w PGE Gigantach Mocy odbył się Koncert Maryjny AVE MARIA. Koncert był poświęcony tematyce Maryjnej. Podczas tego koncertu mieszkańcy Bełchatowa mogli posłuchać pięknych rozważań oraz utworów Maryjnych, które mocno zakorzenione są w kulturze polskiej. Kiedy wpatrujemy się w postać Matki Boga i ludzi, odsłaniają się przed nami trzy wielkie tajemnice Jej życia: radość, ból i chwalebne wywyższenie. Te przeplatające się ze sobą elementy w misterium Niewiasty z Nazaretu stały się podstawą nauki Kościoła.

Bogaty dorobek artystyczny dwóch tysiącleci chrześcijaństwa utrwalił tajemnice życia Matki Bożej w niezliczonej ilości świątyń, obrazów, rzeźb oraz utworów. Koncert przybliżył mieszkańcom Bełchatowa sekret Niepokalanej Dziewicy oraz miał przede wszystkim pogłębić wiarę, która jest podstawą naszego życia. Oprawę muzyczną koncertu zapewnił Zespół Muzyczny SYJON. Organizatorem tego koncertu była Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie oraz Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON.