Archidiecezja Łódzka
XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019
12:34 | 28.09.2019 | Wyświetleń: 611 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 29 września 2019 r.

1. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zaprasza na I Pielgrzymkę Przedsiębiorców na Jasną Górę, organizowaną w niedzielę 6 października 2019 r. o godz. 10.00 pod hasłem „Wiele zostało wam powierzone”. W ten sposób osoby zaangażowane w różne rodzaje działalności gospodarczej będą miały okazję do wspólnej modlitwy, umocnienia w wierze, wzajemnego poznania się i nawiązania współpracy.

2. Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi zaprasza funkcjonariuszy i pracowników Policji wraz z rodzinami na Mszę św. odpustową ku czci św. Michała Archanioła Patrona Policji do Kaplicy Garnizonowej Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71. Mszy św. celebrowanej 30 września 2019 r. o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Marek Marczak.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia, Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski oddział Łódzki oraz Muzeum Farmacji w Łodzi zapraszają farmaceutów, techników farmaceutycznych oraz sympatyków na świętowanie Dnia Aptekarza 30 września 2019 r. o godz. 18.00. W programie Msza św. w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2) oraz spotkanie koleżeńskie poprzedzone filmem: „Rola wybranych roślin leczniczych w polskiej kulturze ludowej” w pobliskim Muzeum Farmacji (Plac Wolności 2).

4. Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-10 lat), mieszkańców Łodzi, na bezpłatne wykłady dotyczące różnych aspektów wychowania i rozwoju dziecka. Wykłady odbywać się będą w czwartki od 3 października do 5 grudnia od godz. 17.00 do 19.00 w auli Centrum Służby Rodzinie (Łódź, ul. Broniewskiego 1a). Wykłady są otwarte i nie wymagają wcześniejszego zapisu. Aby ułatwić udział organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Szczegóły i tematy poszczególnych wykładów na plakacie.

5. Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zaprasza na cykl wykładów poświęconych duchowości Św. S. Faustyny i Bożego Miłosierdzia. Spotkania, w ramach działalności Stowarzyszenia FAUSTINUM, odbywać się będą w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 17.00 w Klasztorze przy ul. Krośnieńskiej 9 (dom Siostry Faustyny) w Łodzi. Pierwsze z nich odbędzie się 4 października br. o godz. 17.00. Program spotkania:
17.00 – Msza św.,
17.45 – konferencja: FAUSTINUM – charyzmat i działalność Apostołów Miłosierdzia,
18.10 – przerwa,
18.25 – konferencja: Siostra Faustyna – łódzka Święta

6. Wspólnota Macierzanek zaprasza młode mamy (wraz ze swoimi dziećmi), które mają potrzebę kontaktu z innymi mamami i ich dziećmi, potrzebę rozmowy, dzielenia się swoim doświadczeniem, duchowego i religijnego wzrastania na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 8 października br. o godz. 12.00 w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego
w Pabianicach. Więcej informacji o Macierzankach znajduje się na stronie internetowej: www.macierzanki.pl oraz na profilu facebookowym Macierzanek.