Autor: Paulina Dębiec
Tomaszów Maz. - jesienny festyn w parafii N .S. J.

29.09 b.r. już po raz kolejny Parafia NSJ w Tomaszowie Mazowieckim była organizatorem jesiennego festynu dla dzieci i młodzieży, któremu patronował św. Stanisław Kostka. Po uroczystym powitaniu wszystkich przybyłych, miłych gości przez ks. proboszcza Pawła Dziedziczaka oraz ks. wikariusza Piotra Kępniaka można było skorzystać ze wszystkich przygotowanych specjalnie na ten dzień, licznych atrakcji! Z racji obchodzonego w tym roku jubileuszu 90 - lecia istnienia Parafii NSJ przeprowadzono quiz nt. tej niewielkiej, ale jakże drogiej sercu tomaszowian świątyni. Milusińscy bawili się beztrosko w kąciku sportowym, a także w kąciku animacji harcerskich. Dzięki zaprzyjaźnionym woluntariuszom ze Szkolnego Koła Caritas, działającego przy pobliskim ZSP nr 8 im. płk. S. Hojnowskiego najmłodsi malowali buźki, co więcej - tańczyli, pląsali, wysłuchali pięknego występu parafialnej grupy młodzieżowej, rysowali wybrane fragmenty życia św. Stanisława Kostki, a wszystko to połączone ze słodkimi upominkami i przepysznym poczęstunkiem, przygotowanym dzięki pomocy parafian oraz Fundacji "N.S.J Rodzina". Niezapomniane, radosne popołudnie zakończyło błogosławieństwo kapłanów oraz obietnica podobnego spotkania już za rok!