Archidiecezja Łódzka
Ślubowanie u Salezjanów
21:37 | 20.09.2019 | Wyświetleń: 569 | Autor: Piotr Drzewiecki

W święto świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, nowi uczniowie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej i Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi złożyli uroczyste ślubowanie.

Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Łukaszuk SDB z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. W homilii odniósł się do postaci patrona dnia. – Święty Stanisław Kostka poszedł w nieznane by realizować swoje marzenia i poświęcić się Bogu. Dzisiaj też uczniów 4 klasy przysłali do szkoły rodzice. Klasy 1 liceum to już pewnie wasza decyzja, z pewnym wyobrażeniem jak chcecie realizować swoje życie. Ważne, by pamiętać że „łaska I miłosierdzie jest nad jego wybranymi”. Bóg daje nam swoją miłość. Dobrze żeby sobie przypomnieć o tym co mówi Księga Mądrości. Każdy z nas jest wyświęcony krwią Jezusa Chrystusa i każdy z nas może dostąpić jego łaski i Opatrzności! – mówił ks. Łukaszuk.

Po homilii uczniowie dwóch klas 4 Salezjańskiej Szkoły Podstawowej i uczniowie sześciu klas pierwszych Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego złożyli uroczyste ślubowanie.

W nowym roku szkolnym 2019/2020 Zespół Szkół Salezjańskich w Łodzi przy ulicy Wodnej składa się z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Bursy dla młodzieży męskiej.