Archidiecezja Łódzka
„​Misja RADOŚĆ​”​​ u Mocnych w Duchu​
08:53 | 29.09.2019 | Wyświetleń: 256 | Autor: Justyna

 Smutek zamieniam w radość, Ty obecny wśród nas, Dzień mam dobry, Anioł Stróż – te piosenki znają wszyscy, którzy choć raz trafili na​ „Mocn​ych ​w Duchu”. Teraz przyszła kole​j​ na ​najmłodszych – 28 września blisko 300 ​dzieci z całej Polski wzięło udział w zajęciach muzycznych prowadzonych przez muzyków związanych z zespołem „Mocni w Duchu”. Na warsztat wzięli właśnie te najpopularniejsze utwory, które otwierają na moc Bożej łaski, budzą radość i dają nadzieję.30

​Uczniowie szkół podstawowych nie tylko uczy​li​ się śpiewać, ale mi​eli możliwość szlifowania umiejętności gry na różnych instrumentach. Zajęcia przeznaczone były dla ​dzieci, które mają już doświadczenie muzyczne i ​posiadają swoje instrumenty. Na przykład​ ​na warsztacie gitary wymagana ​była płynność​ć ​w zmianach funkcji, w tym również funkcji barowych, natomiast dzieci grające na smyczkach mus​iały ​posiadać umiejętność czytania nut. Do sekcji perkusji wymagana ​była choć minimalna praktyka gry na tym instrumencie (w scholi, ognisku muzycznym czy w szkole).

Co roku zainteresowanie ​warsztatami muzycznymi dla dzieci​ prowadzonymi przez Mocnych w Duchu​ jest tak duże, że ​organizatorzy postanowili ​utworzyć jeszcze jedną jesienną edycję warsztatów, która odbędzie się już 19 października.

Miejsce Warsztatów:
Sale przy kościele oo. Jezuitów w Łodzi, ul. Sienkiewicza 60.

Więcej informacji i zapisy na: http://mocni.jezuici.pl/warsztaty-muzyczne/dla-osob-powyzej-16-roku-zycia/zapisy-t