Archidiecezja Łódzka
VIII Festyn Rodzinny u św. Maksymiliana w Łodzi
12:00 | 08.08.2019 | Wyświetleń: 435 | Autor: Archidiecezja Łódzka

Zapraszamy na VIII Festyn Rodzinny i odpust św. Maksymiliana Marii Kolbego w Parafii św. Maksymiliana w Łodzi na Dąbrowie, który odbędzie się 14 i 15 sierpnia 2019.

14 sierpnia 2019 o godz. 18.30 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z racji uroczystości patronalnych Parafii Św. Maksymiliana, której będzie przewodniczył ksiądz Paweł Lisowski, proboszcz parafii Zesłania Ducha Św. w Łodzi.vO godz. 21.00 zaplanowany jest koncert w wykonaniu zespołu „Sąstąd” w składzie: Dominika Kierpiec-Kontny – wiolonczela/wokal, Natalia Tomecka – fortepian/wokal, Bartek Plewka – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas/wokal. Jak sami o sobie mówią: Nasz zespół wyłonił się z muzycznych, wieloletnich przyjaźni – dlatego właśnie idei zespołu chcielibyśmy sprostać. Naszym celem jest stworzenie jednorodnego, charakterystycznego brzmienia, rozpoznawalnego dla słuchacza. Warstwa słowna jest dla nas tak samo ważna, jak dźwięki. Inspirujemy się tym, co bliskie; tym, co nas zachwyca, oburza, cieszy, złości, męczy, lub relaksuje. Po prostu – Życiem. Są laureatami m.in. I nagród na: Festiwalu „Oceany ” im. Agnieszki Osieckiej, Festiwalu Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina” czy Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Al Legro. Tribute to Szpilman. W bieżącym roku brali udział w koncercie „DEBIUTY” na 56 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Oplu, transmitowanym przez program pierwszy TVP. Koncert tradycyjnie odbędzie się na dziedzińcu klasztoru wyłącznie w blasku świec.

15 sierpnia 2019 od godz. 12.00 rozpocznie się festyn rodzinny, na który składają się m.in. grill, degustacja ciast, dmuchany plac zabaw, zabawy ruchowe i plastyczne dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy, gra terenowa, prezentacje prowadzone przez Straż Pożarną i Policję, modelowanie baloników, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz wiele konkursów.

O godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z łódzką aktorką Teresą Lipowską, znaną m.in. z serialu „M jak miłość”, czy „Na dobre i na złe” oraz z Moniką Mularską – Kucharek, pisarką i terapeutką.

O godz. 18.30 w kościele parafialnym św. Maksymiliana odprawiona zostanie Msza święta kończąca VIII Święto Rodziny, ze szczególną modlitwą za rodziny.

O godz. 19. 30 odbędzie się koncert kończący VII Święto Rodziny P.G.R. – Psałterz Polski. Muzycy w składzie: Barbara Rogala – sopran, Roman Ott (GER) – saksofon altowy, Grzegorz Rogala – puzon, Jan Wierzbicki – kontrabas oraz Frank Parker (USA) – perkusja.

Ten koncert to swoista podróż w czasie. Cofając się 440 lat wstecz odkrywamy renesansową muzykę, złotego wieku. Dwóch wspaniałych twórców połączyło siły aby stworzyć dzieło unikalne. Jest nim „Psałterz Polski”. Jan Kochanowski przełożył na język polski Księgę Psalmów, a Mikołaj Gomółka był autorem opracowania muzycznego. Melodie i treści psalmów stały się dla członków zespołu tematami do improwizacji, tworząc klamrę, która spina wysiłek renesansowych twórców i współczesna muzykę europejską. Koncert również odbędzie się na dziedzińcu klasztoru.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.