Wyświetleń: 2098
Kard. Krajewski o pielgrzymowaniu na Jasną Górę

O tym, czym jest piesza pielgrzymka Jasną Górę, o trudzie pielgrzymowania i o jej owocach w codzienności opowiada ksiądz kardynał Konrad Krajewski – jałmużnik papieski w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezja Łódzka.

- Pielgrzymka to obraz Kościoła, który nieraz w ciągu naszej pracy nam jakoś zanika. Gubimy go, a na pielgrzymce wszystko jest Kościołem. W czasie drogi i na odpoczynku i podczas noclegu, wszyscy jesteśmy jedno nie ma żadnej różnicy. Nie ważne, że ktoś jest profesorem belwederskim, że ktoś jest kardynałem, że ktoś ma 80 lat, wszyscy jesteśmy tu przed Panem Bogiem jednakowi! Czekam bardzo co roku tego momentu, by być zanurzonym w modlitwie, by iść na pielgrzymkę. – tłumaczy kardynał Konrad.