27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
94. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę #3
18:00 | 23.08.2019 | Wyświetleń: 1720 | Autor: ks. Paweł Kłys

Trzeci dzień Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę to kolejne kilometry, które przybliżają każdego z pątników do spotkania z Maryją w Jej Jasnogórskim Wizerunku.

Wśród wielu posług jakie podejmują wolontariusze w czasie wspólnego pielgrzymowania do Częstochowy na uwagę zasługuje posługa muzyczna. Każda z grup ma kogoś, kto gra na gitarze i śpiewa. – W czasie pielgrzymki staram się dzielić z innymi swoim talentem. – tłumaczy Rafał Woźniak. Mam nadzieję, że to co robię sprawia innym przyjemność, pomaga iść, sprawia, że pielgrzymi zapominają o bólu mięśni i odciskach. – dodaje.

W wielu grupach miała dziś miejsce także adoracją Najświętszego Sakrament. Każdy z pielgrzymów w modlitwie miał okazję osobiście powiedzieć Jezusowi o swoich intencjach oraz podziękować za otrzymane łaski. Obecność Jezusa w Eucharystii na pielgrzymce urzeczywistnia Kościół jako owczarnię, która idzie za swoim Pasterzem. – tłumaczył w jednej z homilii abp Grzegorz Ryś.

Kroczący w tegorocznej Pielgrzymce ksiądz kardynał Konrad Krajewski odwiedzając poszczególne grupy w swoich konferencjach dzielił się swoim doświadczeniem Kościoła, spotkań z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz odpowiadał na różne pytania zadawane przez pątników.

Kolejny – trzeci dzień pielgrzymkowego trudu zakończył się na noclegu w Brzeźnicy Nowej i Brzeźnicy Starej. Tam pielgrzymi wezmą udział we wspólnej modlitwie wieczornej, a następnie udadzą się na spoczynek.