Autor: Antoni Zalewski
39. Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej na Jasną Górę

Szczerców- to jeden z postojów Pieszej Pielgrzymki Ziemi Łaskiej na Jasną Górę, ale dla niektórych pielgrzymowanie tutaj się zaczyna. Mszą Św. sprawowaną pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Szczercowianie rozpoczynają swoją pielgrzymkę.

Po raz 39 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej zmierza na Jasną Górę. W pielgrzymce idzie 260 osób, którym towarzyszy 6 kapłanów, a także siostra zakonna. Przed południem pątnicy dotarli do Szczercowa, gdzie w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez Metropolitę Łódzkiego.

„Pielgrzymka to czas kiedy chcemy nasze serca zwrócić ku Panu Bogu. Zastanowić się nad naszym życiem i jego sensem. Mamy to poczucie, że życie człowieka jest pielgrzymowaniem. Ta pielgrzymka do Sanktuarium naszej Matki ma sprawić, że przybliżymy się do Pana Boga, a od Maryi możemy najlepiej nauczyć się jak być blisko Boga”- mówi ks. Piotr Urbaniak, kierownik Pieszej Pielgrzymki Ziemi Łaskiej.

Po Mszy Św. był czas na posiłek i odpoczynek, a później pielgrzymi wyruszyli dalej w drogę, tym razem w liczniejszym składzie, powiększonym o 40 pielgrzymów ze Szczercowa i okolic.