Archidiecezja Łódzka
Występ Chóru Kameralnego POLIFONICA z Mińska
12:26 | 17.07.2019 | Wyświetleń: 447 | Autor: ks. Paweł Kłys

W środę 24 lipca 2019 roku, o godz. 18.30, w kościele Najświętszego  Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi (ul. Zgierska 123) wystąpi Chór Kameralny POLIFONICA z Mińska (Białoruś).

Chór powstał w 2010 roku z inicjatywy Olgi Ivanovej. POLIFONICA od  początku proponuje ciekawe programy koncertowe, które są świeże, innowacyjne i ekscytujące, prezentujące muzykę chóralną od średniowiecza po współczesność. POLIFONICA zgromadziła ludzi różnych zawodów, różniących się także poziomem przygotowania muzycznego.

POLIFONICA koncertuje zarówno w kraju, jak również za granicą, zyskując uznanie zarówno krytyków, jak i szerokiej publiczności. Chór zdobył nagrody na konkursach w Japonii, Czechach, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz we Włoszech. Wystąpił m. in. w radiu BBC, w ambasadzie w Rosji w Tokio, w Izraelu. Ich najnowsza płyta Polifonia wschodnia poświęcona jest muzyce kompozytorów rosyjskich i białoruskich.

Dyrygentem chóru jest *Pavel Shepelev* – absolwent Białoruskiej Akademii Muzycznej, który prowadzi także chór chłopięcy w MUSICAL COLLEGE w Mińsku.