Autor: ks. Antoni Pietras
"Niech się mury pną do góry!"- ruszyła budowa nowej świątyni w Bełchatowie
24 marca br. JE Ks. Abp Grzegorz Ryś dokonał poświęcenia placu pod budowę nowej świątyni w Bełchatowie dla najmłodszej bełchatowskiej wspólnoty, jaka jest parafia NMP Nieustającej Pomocy.
Zaraz po poświęceniu plac budowy został ogrodzony, a geodeta wytyczył na potrzeby budowy zarysy budynku. Kilka dni później - po uprawomocnieniu się zgłoszenia o rozpoczęciu prac - na początku kwietnia bełchatowska firma Vortex-Bud przystąpiła do prac ziemnych a następnie w kolejnych tygodniach do prac przy fundamentach kościoła.
 Obecnie prace na tym etapie dobiegają końca. Trwa zagęszczanie piasku wewnątrz wzniesionych fundamentów. Do zakończenia tego etapu pozostaje jeszcze ocieplenie fundamentów i  wylanie tzw. "chudziaka" co ma zabezpieczyć wykonane prace przed rozpoczęciem kolejnych prac.
Wszystkie prace były możliwe głównie dzięki ofiarom parafian, sponsorów, ale również dzięki wsparciu ze strony Archidiecezji Łódzkiej z środków zbieranych "na budowę kościołów w archidiecezji".