XII Niedziela Zwykła - 23 VI 2019

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 23 czerwca 2019 r.

1. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 25 czerwca br. o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” (ul. ks. Skorupki 5). Gościem spotkania będzie ks. dr Karol Litawa wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, który podejmie refleksję na temat: „Trzeba odpoczywać, czyli jak po chrześcijańsku spędzać wolny czas?”

2. W poniedziałek 24 czerwca o godz. 13.00 w Kurii Archidiecezji Łódzkiej (ul. Ks. I. Skorupki 1) będą składane życzenia imieninowe Ks. Abp. Władysławowi Ziółkowi oraz Ks. Bp. Ireneuszowi Pękalskiemu.

3. W związku z decyzją podjętą podczas ostatniego 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi całą wspólnotę Kościoła łódzkiego, aby w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji, po każdej Mszy św. odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, aby przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa.