Archidiecezja Łódzka
Tomaszów Maz. w Sercu Pana Jezusa
09:58 | 29.06.2019 | Wyświetleń: 990 | Autor: Paulina Dębiec

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego swój wyjątkowo piękny i uroczysty charakter ma bez wątpienia w parafiach jemu poświęconych. Nie inaczej było i w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim.

Do parafialnego odpustu wierni wraz ze swoimi kapłanami przygotowali się gorliwie poprzez Nabożeństwo Adoracyjne, odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, czy też udział w Nowennie do Najświętszego Serca Jezusowego (odmawianej tutaj w każdy piątek). Sumie odpustowej, zgodnie z tradycją przewodniczył i słowo wygłosił pochodzący z tomaszowskiej parafii ksiądz biskup Ireneusz Pękalski, który w swojej homilii nawiązał bezpośrednio do istoty szeroko pojmowanej świętości. Słowa te w doskonały sposób nawiązały do obchodzonego z inicjatywy papieża Jana Pawła II Światowego Dnia Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

Po zakończonej Sumie odpustowej wszyscy obecni odmówili Akt Zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie grzechy i zniewagi ludzkie, a także poszli z Panem Jezusem w uroczystej procesji. Świąteczny dzień stał się jednocześnie doskonałą okazją do złożenia księdzu biskupowi najserdeczniejszych życzeń imieninowych, a także uroczystego powitania na rocznych praktykach księdza diakona Ireneusza Słomy (drugiego z solenizantów).

O wyjątkową oprawę muzyczną tomaszowskich uroczystości zadbał parafialny chór, a także zaprzyjaźniona orkiestra z Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.