Siostra Emiliana Stręciwilk o powołaniu zakonnym i pracy w zakrystii katedralnej

O swoim powołaniu, drodze życia zakonnego, wieloletniej pracy jako zakrystianka w katedrze łódzkiej oraz miłości do Łodzi, opowiada w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezji Łódzkiej w styczniu br. Siostra Maria Emiliana Stręciwilk ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Dziś w łódzkiej katedrze ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś wręczył Siostrze Emilianie Papieski Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice, którym uhonorował ją Ojciec Święty Franciszek jako podziękowanie za wieloletnią i ofiarną posługę jako zakrystianki w archikatedrze św. Staniała Kostki w Łodzi.

zobacz także: Abp Ryś: na Siostrze Emilianie Kościół już się poznał! – Papieski Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice dla s. Marii Emiliany Stręciwilk