Archidiecezja Łódzka
Parafia Przemienienia Pańskiego w Łodzi | Pielgrzymka na Mazury
13:46 | 28.06.2019 | Wyświetleń: 901 | Autor: Antoni Zalewski

W dniach od 14 do 16 czerwca wierni z parafii Przemienienia Pańskiego uczestniczyli w pielgrzymce na Mazury.

Pierwszego dnia nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Miejscowy Ksiądz Proboszcz przybliżył historię tego niezwykłego miejsca i dynamiczny rozwój kultu Maryjnego.  Kolejnym miejscem była Sokółka – Kościół św. Antoniego, w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny. Pielgrzymi mieli czas na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem umieszczonym w kaplicy w której także czczone jest „żywe Ciało” Chrystusa, a także spotkali się z siostrą Julią, która była wówczas zakrystianką i naocznym świadkiem tamtych wydarzeń – o czym dała świadectwo wiary. Kolejnym punktem na pielgrzymim szlaku było Sanktuarium Maryjne w Różanymstoku – historię tego miejsca i działalności duszpasterskiej przybliżył jeden z pracujących tam O. Salezjanów. Miejscem odpoczynku i noclegu był Dom Rekolekcyjny diecezji ełckiej w Smolanach, gdzie na pielgrzymów czekała s. Maria wraz z pracownicami.

Drugi dzień obfitował we wrażenia estetyczne. Rozpoczął się Mszą św. w kościele w Smolanach. Nawiązywał do pielgrzymiego szlaku św. Jana Pawła II. Stąd na trasie Syjny – z piękną bazyliką; Studzieniczna i rejs statkiem do Augustowa, zwiedzanie Augustowa i Wigier.

Kolejnego dnia uczestnicy pielgrzymki udali się na zwiedzanie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Ostatnim miejscem na pielgrzymim szlaku była Suchowola – kościół parafialny bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie sprawowana była Msza św. i zwiedzana Izba Pamięci.

Pielgrzymce każdego dnia towarzyszyły modlitwy: „Godzinki, Różaniec, Koronka, śpiewy pieśni.

W godzinach wieczornych wierni z parafii Przemienienia Pańskiego powrócili do domów.