Archidiecezja Łódzka
Finał XIII Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego „Ewangelia św. Łukasza” oraz Gala Konkursowa
16:00 | 14.06.2019 | Wyświetleń: 461 | Autor: s. Maria Mościcka

Dnia 25 kwietnia 2019 r odbył się Finał Konkursu Biblijnego z Ewangelii św. Łukasza w wyniku którego zostali wyłowieni laureaci: I MIEJSCE zajęła uczennica klasy VI B Szkoły Podstawowej Nr 120 im. Konstytucji 3 Maja w Łodzi  JOANNA ANDRZEJAK, przygotowana przez s. Mariannę Mościcką – Felicjankę z par. Opatrzności Bożej w Łodzi.

Archidiecezjalny Wydział Katechetyczny napisał : „Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział, a katechetom za zachęcenie i przygotowanie uczniów”. Laureatów i osoby wyróżnione zostały zaproszone na Galę Konkursową, która odbyła się właśnie dziś tj. 13 czerwca 2019 r. w samo upalne południe o godz.12.00.

Żeby dostać się do Finału trzeba było się ciężko napracować, ale było warto. W szkolnym etapie wystartowało bardzo dużo szkół, z czego wyłoniono ponad 300 uczestników z najwyższą ilością punktów. W SP 120 po zaciętej walce do Etapu Rejonowego zakwalifikowało się troje uczniów : Michał Ławnicki z kl.4 b, Jan Barański z kl. 6 a oraz Joanna Andrzejak z kl.6 b. W rozgrywkach Rejonowych nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: Asia – 5, Janek- 12 zaś Michał-13. Do Finału oczywiście przeszła Asia i zajęła I miejsce z czego bardzo się cieszymy i składamy GRATULACJE !