Archidiecezja Łódzka
Arcybiskup Łódzki na pierwszym Polonijnym Kongresie Nowej Ewangelizacji w USA
12:01 | 29.06.2019 | Wyświetleń: 1419 | Autor: KAI/Facebook

W Amerykańskiej Częstochowie (Doylestown, PA) rozpoczął się Pierwszy Polonijny Kongres Nowej Ewangelizacji. Na weekendowe spotkanie w duchowej stolicy amerykańskiej Polonii przyjechało prawie 500 osób z różnych części wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Po Niemczech, Anglii i Francji to kolejny polonijny kongres zorganizowany przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Tym razem gospodarzami są ojcowie Paulini, którzy od 1955 roku gromadzą środowiska polonijne z całych Stanów Zjednoczonych w sanktuarium Czarnej Madonny, otaczając Polaków duszpasterską opieką.

Forum Charyzmatyczne

Opublikowany przez Shrine of Our Lady of Czestochowa, Doylestown, PA Czwartek, 27 czerwca 2019

Kongres rozpoczął się czwartkowym spotkaniem dla księży, liderów i odpowiedzialnych za wspólnoty z czterech stanów: Nowy Jork, New Jersey, Pensylwani oraz Michigen. Od piątku do niedzieli potrwa otwarte spotkanie dla wszystkich, którym na sercu leży ewangelizacja.

Forum Charyzmatyczne

Opublikowany przez Shrine of Our Lady of Czestochowa, Doylestown, PA Czwartek, 27 czerwca 2019

Podczas kongresowych spotkań uczestnikom towarzyszyć będzie drugi i dziesiąty rozdział Dziejów Apostolskich. Konferencje wygłoszą: abp Grzegorz Ryś, zmartwychwstaniec o. Krzysztof Czerwionka, redemptorysta o. Jacek Dubel, sercanin ks. Michał Olszewski i Antoni Tompolski. Warsztaty poprowadzą: Iwona i Andrzej Grzeszuk, Karol Sobczyk i Marek Filar.

Ten polonijny Kongres staje się niejako preludium do V Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji w Gnieźnie, który odbędzie się w dniach od 24-27 października 2019 r. Tematyką gnieźnieńskiego spotkania będzie rodzina.

Zobacz także galerię zdjęć: DZIEŃ I   DZIEŃ II