Archidiecezja Łódzka
Wierni u grobu Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej
20:16 | 12.05.2019 | Wyświetleń: 920 | Autor: ks. Paweł Kłys

Rowerami, samochodami, autokarami, a nawet pieszo pielgrzymowano do grobu Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej, której znajduje się w kościele p.w. N.S.J. w Parznie k. Bełchatowa.

Mszy świętej celebrowanej dziś popołudniu w kolejną – 197. rocznicę urodzin Czcigodnej Służebnicy Bożej przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

– Potrzebni są nam przewodnicy na drogach naszego życia. – mówił w homilii bp Pękalski. – Potrzebujemy dobrych pasterzy, którzy nas poprowadzą właściwą drogą, ale nie tylko ukazując nam tę drogę swoim słowem nauczaniem, ale przede wszystkim przykładem swojego w pełni oddanego Chrystusowi życia. Wanda Malczewska z pewnością takich pasterzy na drogach swojego ziemskiego pielgrzymowania spotkała, ale oczywiście pierwszymi nauczycielami wiary i zaufania Chrystusowi byli jej rodzice. I tak z pokolenia na pokolenie przypomina nam jest przez świętych i błogosławionych czy kandydatów na ołtarze prawda, że każdy z nas jest powołany do świętości. – podkreślił.

zobacz także: WANDA MALCZEWSKA – CZCIGODNA Z PARZNA

– Świętość składa się z drobiazgów. Kiedy przygotowywałem na potrzeby procesu beatyfikacyjnego Wandy Malczewskiej jej życie pod kontem heroiczności cnót, musiałem udowodnić, na podstawie zgromadzonego materiału, że ona w codziennym życiu była wierna Panu Bogu, w swoich codziennych obowiązkach względem Pana Boga i wobec bliźnich. Dobrze znamy jej życie pełne heroiczności. – zaznaczył kaznodzieja.

Po zakończeniu liturgii, zebrani w świątyni udali się do krypty, która znajduje się pod prezbiterium kościoła, aby tam przy grobie Wandy Malczewskiej, wspólnie modlić się o jej beatyfikację.

Następnie pielgrzymi zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany w ogrodzie obok kościoła.