Wierni u grobu Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej

Rowerami, samochodami, autokarami, a nawet pieszo pielgrzymowano do grobu Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej, której znajduje się w kościele p.w. N.S.J. w Parznie k. Bełchatowa.

Mszy świętej celebrowanej dziś popołudniu w kolejną - 197. rocznicę urodzin Czcigodnej Służebnicy Bożej przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

- Potrzebni są nam przewodnicy na drogach naszego życia. - mówił w homilii bp Pękalski. - Potrzebujemy dobrych pasterzy, którzy nas poprowadzą właściwą drogą, ale nie tylko ukazując nam tę drogę swoim słowem nauczaniem, ale przede wszystkim przykładem swojego w pełni oddanego Chrystusowi życia. Wanda Malczewska z pewnością takich pasterzy na drogach swojego ziemskiego pielgrzymowania spotkała, ale oczywiście pierwszymi nauczycielami wiary i zaufania Chrystusowi byli jej rodzice. I tak z pokolenia na pokolenie przypomina nam jest przez świętych i błogosławionych czy kandydatów na ołtarze prawda, że każdy z nas jest powołany do świętości. – podkreślił.