VI Niedziela Wielkanocna - 26 V 2019

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 26 maja 2019 r.

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz tych młodych, którzy już ten sakrament przyjęli, na Święto Młodych – BierzMówANie! Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca br. w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego  w parafii Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Rozpoczęcie o godz. 15.00, planowane zakończenie o godz. 21.00.

2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 28 maja br. o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” (ul. ks. I. Skorupki 5). Gościem spotkania będzie dr Błażej Kmieciak z Uniwersytetu Medycznego, który podejmie refleksję na temat: „Wiara – medycyna: konflikt czy współpraca?”.

3. Na przełomie maja i czerwca gościć będziemy włoskiego stygmatyka – Brata Elia. W piątek 31 maja o godz. 18.00 odwiedzi parafię pw. św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach, natomiast w sobotę 1 czerwca o godz. 11.00 – parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Justynowie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie parafialnej.

4. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza w sobotę 1 czerwca na kolejny publiczny męski różaniec ulicami Łodzi. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną pod przewodnictwem ks. Gabriela Kołodzieja w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Eucharystii mężczyźni przejdą ul. Piotrkowską do kościoła oo. Jezuitów odmawiając różaniec.

5. Grupa teatralna „Na nowo…”, w skład której wchodzą osoby konsekrowane i młodzi Kościoła łódzkiego, zaprasza na spektakl ,,Przypatrzcie się powołaniu waszemu…”. Przedstawienie zostanie wystawione 2 czerwca o godz. 15.00 i 19.00 oraz 3 czerwca o godz. 19.00 w sali teatralnej Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34). Wstęp wolny.