Archidiecezja Łódzka
Tomaszów Maz.: Marsz dla życia i rodziny 2019
10:38 | 20.05.2019 | Wyświetleń: 603 | Autor: ks. Paweł Kłys
Parafia NSJ w Tomaszowie Mazowieckim już po raz siedemnasty była organizatorem niezapomnianego festynu rodzinnego „Wielka majówka z mamą i tatą”. Co istotne, w/w wydarzenie rozpoczęła kolejna z jakże pięknych inicjatyw, a mianowicie – siódmy tomaszowski Marsz dla życia i rodziny, który w radosnym, kolorowym i rozśpiewanym korowodzie pod hasłem „W rodzinie siła” wyruszył z Parafii NMP Królowej Polski i idąc ulicami miasta dotarł na festyn w parafii NSJ.
Na starszych oraz młodszych czekało tutaj wiele atrakcji: występy zaproszonych zespołów ludowych, solistów, dzieci, młodzieży, a nawet chóru miejskiego. O różnorodne przysmaki kulinarne zadbali parafianie. Swoją naturalną potrzebę ruchu milusińscy mogli zaspokoić na różnorodnych przyrządach, czy też podczas różnorodnych konkurencji sportowych. Zaprzyjaźnione służby mundurowe zaprezentowały wszystkim chętnym charakterystykę swojej pracy.
Odprawiono plenerowe „Nabożeństwo Majowe”, a także uroczystą Mszę św. Festyn zakończyło losowanie szczęśliwego uczestnika zabawy, a także piękny pokaz sztucznych ogni! Wszyscy licznie przybyli goście wraz z kapłanami obiecali spotkać się na podobnej imprezie już za rok!