Autor: kl. Krystian Lota
Prymicje w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi

Dziś po południu w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi miała miejsce Msza Święta Prymicyjna. Liturgii przewodniczył metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, a kazanie wygłosił wykładowca Historii Kościoła ks. prof. Waldemar Gliński.

Na koniec Księża Neoprezbiterzy udzielili - na mocy przywileju nadanego przez Stolicę Apostolską - papieskiego błogosławieństwa.

Po wspólnej modlitwie w refektarzu seminaryjnym miała miejsce uroczysta kolacja w czasie której brać seminaryjna złożyła życzenia swoim starszym kolegom. Wspólny posiłek był okazją do wyrażenia wdzięczności za wspólnie spędzony czas formacji. Polecamy modlitwie nowych kapłanów oraz zachęcamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania do WSD.