27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Pielgrzymują do Łagiewnik modląc się za Łódź i Łodzian
10:52 | 11.05.2019 | Wyświetleń: 1304 | Autor: ks. Paweł Kłys

Grupa ponad 100 osób w różnym wieku wyruszyła dziś rano z łódzkiej katedry do grobu bł. o. Rafała Chylińskiego w Łagiewnikach, modląc się w intencjach trudnych problemów społecznych miasta i regionu.

– Dzisiejszą pielgrzymkę organizujemy pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. – tłumaczy ks. Marcin Majsik – diecezjalny moderator ruchu Światło Życie Archidiecezji Łódzkiej. – W czasie tej drogi chcemy prosić, aby Chrystus Pan wyzwalał tych ludzi, którzy doświadczają różnych uzależnień, a wraz z Nim chcemy nieść problemy różnych osób, które doświadczają problemów rodzinnych i osobistych. Chcemy w naszych sercach zanieść te osoby Panu Jezusowi i prosić o wstawiennictwo bł. Rafała Chylińskiego, którego grób znajduje się w łódzkich Łagiewnikach. – podkreśla organizator dzisiejszego pielgrzymowania.

Pielgrzymowania rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. bp Adam Lepa. Pogratulował on pątnikom odwagi i zaangażowania oraz wskazał, że ich przejście przez miasto z modlitwą i śpiewem, będzie dawaniem świadectwa miłości do Chrystusa i Kościoła.

– Idę na tę pielgrzymkę, bo uważam, że modlitwa za te osoby, które mają problem z trzeźwością jest bardzo ważna i trzeba się za te osoby modlić oraz wspierać je duchowo. Nie jestem tu sama, ale jestem wraz z przyjaciółmi. – mówi Agnieszka Olszewska.

– Jestem tutaj, bo mam możliwość modlenia się za tych, którzy tej trzeźwości pragną,  a nie mogą jej doświadczyć, bo z różnych powodów są uwikłani. Nasza ofiara jest w pewien sposób wynagradzaniem i modlitwą w ich intencji. – tłumaczy Piotr Michnowski.

Wspólne pielgrzymowanie jak co roku zakończy się Eucharystią, a następnie zawierzeniem miasta i jego mieszkańców przy grobie bł. Rafała Chylińskiego, w Sanktuarium św. Antoniego w łódzkich Łagiewnikach.