Autor: ks. Paweł Kłys / Foto: YouTube
Ks. Patrick Chauvet - rektor Katedry Notre-Dame w Paryżu przybędzie do Łodzi

Już w najbliższy piątek w łódzkiej bazylice archikatedralnej odbędzie się koncert na rzecz odbudowy katedry Notre – Dame w Paryżu, w czasie którego zaprezentowane zostaną Nieszpory Ludźmierskie - oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza. W tym łódzkim wydarzeniu artystycznym weźmie udział wyjątkowy gość, który na tę okoliczność przybędzie specjalnie do Łodzi z Paryża.

– Wyjątkowym gościem naszego koncertu będzie ks. prał. Patrick Chauvet - rektor Katedry Notre-Dame w Paryżu. – poinformował arcybiskup Grzegorz Ryś. -  Bardzo zależało nam na tym, aby – jeśli to tylko będzie możliwe – na naszym koncercie był obecny ktoś, kto był świadkiem wydarzeń, które nie tak dawno miały miejsce w Paryżu. Jak się okazało, będzie to sam rektor Katedry Notre –Dames- ks. prał. Patrick Chauvet. – podkreślił metropolita łódzki.

Ksiądz Patrick Chauvet jest kapłanem archidiecezji paryskiej. Został wyświęcony na kapłana w 1980 roku przez kardynała Paryża ks. abpa François Marty. W czasie swojej posługi pełnił różne funkcje w Kościele Francuskim. 2 sierpnia 1999 roku Papież Jan Paweł II przyznał mu tytuł prałata honorowego Jego Świątobliwość. Dnia 1 września 2003 roku ksiądz Patrick został mianowany wikariuszem generalnym Archidiecezji Paryskiej.  W 2014 r. został dziekanem kapituły Notre-Dame de Paris i ekspertem Stolicy Apostolskiej w Unesco w kwestiach edukacyjnych. Natomiast w czerwcu 2016 r.  nadano mu tytuł Rektora Bazyliki Metropolitalnej Notre-Dame w Paryżu. Urząd ten pełni po dziś dzień.