Koncert na rzecz odbudowy Katedry Notre-Dame w Paryżu

Już w piątek 10 maja o godz. 20:00 w łódzkiej bazylice archikatedralnej odbędzie się koncert na rzecz odbudowy katedry Notre – Dame w Paryżu.

Pomysłodawcą tego typu wsparcia dla Kościoła we Francji jest metropolita łódzki, który informując o dacie koncertu powiedział między innymi:  - 10 maja – to data nie przypadkowa. Wiecie lepiej ode mnie, że 11 maja 1971 roku był pożar naszej katedry. Dlatego też w wigilię tego dnia tj. 10 maja wieczór tutaj w katedrze będzie wielki koncert – Nieszpory Ludźmierskie. Utwór nie jest przypadkowy, bo wybrany został ze względu na patrocinium katedry paryskiej – Maryjne patrocinium. – podkreślił arcybiskup Ryś.

W czasie koncertu wystąpią: SOLIŚCI: Hanna Banaszak, Elżbieta Towarnicka, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Andrzej Lampert, Jacek Wójcicki, Jerzy Trela – słowo (Teatr Stary w Krakowie) a także Chór DOMINANTA Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - przygotowanie - Małgorzata Langer Król,  GÓRECKI CHAMBER CHOIR - przygotowanie - Marcin Wróbel, Orkiestra Symfoniczna PASSIONART. Nad całością tego artystycznego przedsięwzięcia czuwać będzie Dyrygent - Stanisław Krawczyński.

- Fakt, że ten Kościół ma doświadczenie spalonej katedry, powinien wyzwolić w nas wielkie pragnienie pomocy naszym siostrom i braciom w Paryżu. Gorąco zapraszam wszystkich do udziału w tym koncercie. – mówi metropolita łódzki.