Archidiecezja Łódzka
Dla młodych Aleppo – wesprzyj zbiórkę Caritas i Domu Wschodniego
09:30 | 22.05.2019 | Wyświetleń: 301 | Autor: Tomasz Kopytowski

Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni” od ponad roku wspólnie działają na rzecz ośrodka Terre Sainte. Obecnie ks. Przemysław Szewczyk, prezes Stowarzyszenia, prowadzi na Facebooku publiczną zbiórkę środków na budowę basenu dla dzieci i młodzieży w Aleppo.

Link do zbiórki: https://www.facebook.com/donate/889283608077595/

Od ponad dwóch lat Stowarzyszenie „Dom Wschodni” wspiera ośrodek franciszkański Terre Sainte w Aleppo. Ośrodek obejmuje opieką (w tym terapeutyczną) ponad 500 dzieci i młodzieży. Organizuje zajęcia edukacyjne i sportowe, wspiera najmłodsze pokolenie w rozwijaniu talentów i pasji przez warsztaty muzyczne, taneczne, teatralne i rozwojowe. Z dziećmi pracuje też codziennie psycholog, która wspiera je w przezwyciężaniu traumy wojennej.

Walki o Aleppo zakończyły się w 2016 roku. Trwały ponad 5 lat, co doprowadziło do sytuacji, że dzieci w wieku szkolnym praktycznie nie doświadczyły w dzieciństwie normalnych warunków życia. Wokół Aleppo do tej pory toczą się walki, których odgłosy docierają do dzielnic miasta, w których mieszkają.

– Stworzenie centrum, w którym dzieciom i młodzieży damy normalne warunki rozwojowe, jest sprawą konieczną, żeby „dzieci wojny” nie wyrosły na „dorosłych wojny” – mówi o. Firas Lutfi, kierownik ośrodka Terre Sainte.

Wszystkie inwestycje, które realizuje w Terre Sainte mają na celu uchronienie dorastającego pokolenia od niszczących skutków wojny, żeby byli w stanie budować świat pokoju.

Zbiórkę „Dla młodych Aleppo” można również wspierać poprzez platformę pomocową Caritas:

http://dobromat24.pl/produkt/dla-mlodych-aleppo/

Więcej informacji o projekcie oraz o możliwych sposobach przekazania środków można znaleźć na stronie internetowej www.plyniemydoaleppo.pl oraz www.domwschodni.pl.