27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Zabierz obraz do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego | 28 kwietnia
11:51 | 13.04.2019 | Wyświetleń: 4145 | Autor: Antoni Zalewski

Drodzy Kapłani!

Zachęcamy Was do włączenia się w specjalne celebrowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zaproście swoich parafian, by w Niedzielę Miłosierdzia przyszli z obrazem „Jezu, ufam Tobie”. Niech ten obraz będzie znakiem szczególnym tej niedzieli, a wierni jeśli mogą niech przyjdą do kościoła grupami tak, aby Miłosierny Pan Jezus był widoczny na ulicy. Podczas mszy kapłani poświęcą obrazy, by stały się codziennym przedmiotem kultu i przypominały, jak miłosierny jest Bóg. „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask, a przez to niech ma przystęp wszelka dusza do niego”  (Dz. 570). 

Drodzy wierni!

Zapraszamy Was do szczególnego świętowania Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Pana Jezusa przekazane św. Faustynie: ,,W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.’’ (Dz. 699).   W ten właśnie dzień weźcie obraz „Jezu, ufam Tobie” i przyjdźcie z nim do swojego kościoła parafialnego w którym zostaną uroczyście poświęcone.. Zaproście swoją rodzinę, przyjaciół i sąsiadów, by razem z Wami utworzyli grupę pielgrzymującą z obrazem przez miasto do kościoła.

Dzięki Wam

i waszej osobistej drodze z obrazem do kościoła, Wizerunek Jezusa Miłosiernego będzie widoczny na ulicy! Wiele osób nie zna Go jeszcze i nie wie jak ważny jest dla nich i świata całego. Podzielcie się  z innymi orędziem o Bożym miłosierdziu by świętować w szczególny sposób ten wyjątkowy dzień!

Prosimy o zgłaszanie parafii, które chcą uczestniczyć w wydarzeniu na adres e-mail: iskra111@onet.eu

 Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia”
wraz z opiekunem duchowym Ojcem Remigiuszem Recławem