Archidiecezja Łódzka
Tomaszów Maz.: obchody Niedzieli Palmowej w Parafii NSJ
15:06 | 15.04.2019 | Wyświetleń: 466 | Autor: ks. Paweł Kłys
Tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej w Parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim miały bez wątpienia swój bardzo piękny, mądry i poruszający przebieg…Dzięki temu, iż na co dzień na terenie w/w parafii przebywają ulubione przez wszystkich osiołki, jeden z nich przed mszą świętą dla dzieci przeszedł w uroczystej procesji z Panem Jezusem (w tej roli znakomicie sprawdził się wybrany ministrant). Dużego uroku niewątpliwie dodawał przy tym wspólny śpiew najmłodszych wiernych wraz ze swoimi najbliższymi. Co ważne, wspomniana msza święta stała się także doskonałą okazją do uroczystego przyjęcia w grono ministrantów nowych chłopców, którzy wcześniej odbyli należyte przygotowanie i nie kryli swojego wzruszenia z powierzonej im roli…Z kolei po mszy świętej wieczornej (będącej zarazem mszą świętą młodzieżową) Grupa Młodzieżowa NSJ i św. Jose Sanchez del Rio dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych duchowych, jak i artystycznych wrażeń, wystawiając w brawurowy sposób Misterium Męki Pańskiej, które w tym roku składało się z 3 zasadniczych części:
I część – pantomima „On wziął na siebie nasze słabości”
II część – ukrzyżowanie Pana Jezusa, oraz:
III część – „Jestem gotowy na wszystko” – męczeństwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wiernego świadka Chrystusowego krzyża.
Ruch, światło, muzyka, jak i ogólny wyraz artystyczny przedstawienia sprawiły, iż w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia! Młodzi artyści za swój występ otrzymali od licznie zgromadzonej publiczności w pełni zasłużone, gromkie brawa! Ufamy mocno, iż tak ubogacone obchody Niedzieli Męki Pańskiej sprawią, że wszyscy wierni tomaszowskiej Parafii – Ci najmłodsi, nastoletni, a także starsi jak najlepiej przeżyją nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.