Święto Miłosierdzia Bożego w Aleksandrowie Łódzkim
W latach 1921 – 1922 Helena Kowalska – św. Siostra Faustyna przebywała w Aleksandrowie Łódzkim na służbie u państwa Leokadii i Kazimierza Bryszewskich. W tym czasie, w lutym 1922 r., przyjęła w kościele pw. Świętego Archanioła Rafała sakrament bierzmowania, którego udzielił jej ks. biskup Wincenty Tymieniecki. Proboszczem parafii był wówczas ks. Zygmunt Knapski.
Rozpoczynając trzyletni okres przygotowań do 100. rocznicy przystąpienia Świętej Siostry Faustyny do sakramentu bierzmowania w naszej świątyni, dziękujemy Miłosiernemu Bogu za pobyt w naszym mieście Apostołki Bożego Miłosierdzia.
27 kwietnia mija 5 lat od kanonizacji Jana Pawła II, dziękujemy za dar życia i pontyfikat Papieża Polaka, wielkiego orędownika Bożego Miłosierdzia.
CZUWANIE PRZED NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - SOBOTA – 27.04.2019r.
W trakcie czuwania możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Dla chętnych przewidziana gorąca kawa i herbata.
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - NIEDZIELA 28.04.2019r.
00:00 – Msza Święta dziękczynno-błagalna (za pobyt św. Faustyny w Aleksandrowie Łódzkim oraz za kanonizację Jana Pawła II, z prośbą o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata MSZE ŚWIĘTE – godz.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00 Godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia

Pan Jezus do Świętej Faustyny:
Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).