Archidiecezja Łódzka
Rekolekcje dla Łodzi! – już dziś rozpoczęcie!
11:48 | 14.04.2019 | Wyświetleń: 1333 | Autor: ks. Paweł Kłys

Rekolekcje dla Łodzi – to stara i jednocześnie nowa inicjatywa, jaka odbywać się będzie co roku od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy w centrum Łodzi.

Stara inicjatywa – gdyż od wielu lat w kościele oo. Jezuitów odbywają się rekolekcje dla inteligencji, na które zapraszani byli różni księża biskupi. Nowa inicjatywa, gdyż – jak tłumaczy ksiądz arcybiskup – po naradzie z księżmi biskupami i oo. Jezuitami nad tymi rekolekcjami, pojawił się pomysł, że być może warto by było je przekształcić w rekolekcje dla tego Kościoła lokalnego, i żeby każdego roku mówił je biskup tej diecezji. – podkreśla abp Ryś.

Tematyką rekolekcji będzie najnowszy dokument papieski Chrystus Vivit! – który nas koncentruje na tej jedynej i najważniejszej prawdzie, że Chrystus żyje. – dodaje łódzki pasterz.

Rekolekcje odbywać się będą w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60) od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy według następującego planu:

  • Niedziela Palmowa: Msza święta o godz. 18:00 i 20:30 + konferencja
  • Wielki Poniedziałek  godz. 18:00 + konferencja
  • Wielki Wtorek godz. 18:00 + konferencja
  • Wielka Środa godz. 18:00 + konferencja

Drodzy Siostry i drodzy Bracia bardzo was zapraszam do modlitwy ze mną! Nic lepszego nie mogę wam zaoferować,  ani nic ważniejszego nie mogę z wami robić, jak razem słuchać słowa Bożego i sprawować sakramenty Kościoła zwłaszcza w tym szczególnym czasie, jakim jest Wielki Tydzień. Niech te rekolekcje nas doprowadzą do świętego Paschalnego Triduum. – mówi metropolita łódzki.

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach, będą mieli możliwość obejrzenia ich każdego wieczoru na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej.